Bu içerik tarafından oluşturulmuştur.

SAHİ YA YAZ OLSAYDI

Mevsimin kışa çaldığı bir akşamüstü, alışılageldik rutin güzergahımın aksi istikametinde ilerlemekteydim. Niçin cümle başlangıcında betimleme amaçlı havadan bahsettiğim ise tam bir okuma alışkanlığı deformasyonu.
Sahi ya yaz olsaydı ?
Birazdan bahsedeceğim olaylar dizisi değişiklik gösterir miydi.Bence,evet.


Çünkü hava grileştikte benim de ona ayak uydurasım geliverir hemen. İstemem heyecan,kıpırtı belki. Bilhassa kaba olandan hiç mi hiç hazetmem. Bilmem yaz olsa , hoş görürüm belki güneş gözümü kamaştırır. İşte öyle bir günde , kalbimi sıkan ellerden uzaklaşmak adına aldım başımı düştüm yollara. Yol nereye ben oraya. Peki ya kendi ellerim ? kendi ellerimde kendi ellerimin içinde ki kurabiye kalbim benim . Sonsuz kez canım kendim. Ayağımda bensiz haraket ettiğini varsaydığım , potinlerim. Benden çok yer gördü.


İşte yaz olsaydı eğer ,onlar benimle olmazdı da üzülürdüm.Eminim,onlarda dolabın bir köşesinde. Gri denizle göz göze geldiğim anda bi içlenme . Aman tanrım .İnsanın olmayan ,olmamışlarına yarım kalmışlara yarıda bırakılmışlıklarına hüzünlenesi gelir. Ama benim gelmez,gelmedi de. Hüznün bile klişesine karsıyım, olmadık zamanlarda gelen benim olsun. Hepte öyle oldu. İşte ama diyorum ki yaz olsaydı böyle olmazdı . Umrumda olur muydu ?


Katiyen .


Bir oh çekerdim geçerdi.Geçmedi, çünkü mevsim aralık. Her ima her göz kaçırış batar mı insana , hemde nasıl. Ama ne ima! Söz söylesen olmaz , sussan içine dert. Kaos yaratsam ? ki sevmiyorum. Dönsem de gitsem, cevabı yok. Buldum, eureka !!


Kaybolmak.Bir an da , erimek. Tam da böyle bir gün de , en edilmemesi gereken sözler sarfedilirse eger , benim kurabiye kalbim parçalanır.Un ufak olur,formunu kaybeder yahu.


Yaz günün de , you kiss my ass diyeceğim şeylere hemde..


FACEBOOK YORUMLARI


Tipsy Channel üzerinden yorum yapmak için oturum açmanız gerekmektedir.