Bu içerik tarafından oluşturulmuştur.

İkiye On Kala müzik grubuyla röportaj!

Tipsy Channel’ın bu haftaki röportaj konuğu “insanlar bizi ne yapacak ki; şarkılarımızı sevsinler yeter.” diyerek şimdiye kadar isimlerini ve fotoğraflarını paylaşmayan İkiye On Kala… İsterseniz bu röportaja başlamadan önce bu güzel insanların bir şarkısını dinleyelim… Tabii böyle bir yazıyı 13:50’de yayımlamasak kendimizden utanırdık…

Öncelikle merhaba, şarkılarınız internette hızla yayılmaya devam ediyor ve artık insanlar kayıtlarınızla daha sık rastlaşıyor; en azından ben karşılaşıyorum. Şarkılarınız daha fazla insan tarafından dinleniyor ve tekleşmeye çalışan çiftler onları benimsiyor; “Bu bizim şarkımız olsun!” Böyle bir hali; Tipsy Channel okurları da öğrensin diye sizinle, yani; nam-ı diğer İkiye On Kala ile biraz konuşalım istedim. Bu isteği karşılıksız bırakmadığınız için teşekkür ederim.

Bu röportajdan önce ilk kez şarkı sözlerinizi boş verip sizi araştırdım. Ama yine de cevapsız kalan bir kaç soru oldu. İsterseniz bu sorularla başlayalım; “Kimin nesiymiş bunlar? Nerede, neler yaparmış?” Grup üyelerini tanımak istiyoruz…

İkiye On Kala: Merhaba efendim, ilginiz için teşekkür ederiz. Ben grubun vokali ve söz yazarı Uğur. Ege Reklamcılık’dan yeni mezun )) diğer arkadaşlarım da sırasıyla ; Elektrik gitarda Hür, uluslararası ilişkiler okuyor, Basda Korhan, görsel iletişimci abimiz. Klavye ve geri vokal durumları karışık olduğundan geçiyorum. Ve davulda Erkan abi, eski bir memur ))

Tipsy Channel: Yaptığınız müziği nasıl tanımlarsınız? Yine röportaj öncesi yaptığım araştırmada en çok karşılaştığım bir kaç düşünceyi aşağıda listedim. Bunlara dayanarak sizi kült bir alternatif-soft rock müzik grubu olarak değerlendirebilir miyiz?

“şarkılarını paylaşmayın hatta hakkında yazmayın kimse bilmesin bu grubu.”

“yüzyüze konuşuruz grubu solistini atıp teomanı solist yapmış; adına da ikiye on kala demişler.”

“bazı filmler için citir çerez diyoruz ya bu müzik grubu icinde aynisini soylemekte sakınca görmüyorum. yüzyüzeyken konuşuruz türevi gibi duruyor, gerçi sözleri daha anlamli.”

İkiye On Kala: Ortaya çıkan müziği doğrusu ben tanımlayamıyorum ve bu kaygıyı da anlamsız buluyorum. Dolayısıyla dinleyici arkadaşların, İkiye On Kala’yı kendi deneyimlerine göre konunlandırması daha doğru olur. Evet, madem bir isim bulunacaksa söyldiğiniz gibi alternatif soft rock yakın bir isim

Tipsy Channel: Neden ikiye On Kala?

İkiye On Kala: Bir takım yaşanmışlıklar sonrasında istemsizce o vakitlerde yazı yazmaya başladım. Şarkılar ortaya çıkınca, isim için anlamlı bir zaman oldu İkiye On Kala. Fakat timsaldir efendim. Doğrusu herkesin bir ikiye on kala’ sı vardır diye düşünüyorum. İsim mühim degil.

Tipsy Channel: İkiye On Kala grubunun bugüne kadar yaptığı tüm single, ep veya albümleri kronolojik sırayla listeler misiniz?

İkiye On Kala: Genelde şarkılar teker teker yayınlandı, onları sayayım.

Tipsy Channel: Tabii ki tüm şarkılarınızı seviyorsunuzdur ama; mikrofonu, gitarı, bageti elinize alınca ilk çaldığınız şarkı hangisidir? Hangi grupları dinlemekten keyif alıyorsunuz?

İkiye On Kala: Açıkçası şarkıları konser repertuvarına göre çaldığımızdan mütevellit ilk çaldığımız şarkı, en sevdiğimiz olmuyor. Hepsinin yeri gerçekten bende farklı ve ayrı bir keyif. Bunu diğer arkadaşlara sormak gerek )) uzun süredir de alıcı bir kulakla müzik dinlemiyorum. Fakat ingiliz alternatif rock, 80’s american hard rock, john sebastian bach, çaykovski, zeki müren pek severim

Tipsy Channel: İkiye On Kala’nın düzenli olarak sahne aldığı bir yer var mı? Sizi canlı izlemek isteyen okurlarımız konserinizi mi beklemek zorunda? Konserleriniz nereden takip edilebilir?

İkiye On Kala: Düzenli sahne aldığımız bir yer yok. Konserlerimiz Ekim’de başlayacak. Facebook, twitter, Tumblr hesaplarımızdan duyuracağız etkinliklerimizi

Tipsy Channel: Yakın zamanda yayımlayacağınız yeni single, cover, ep veya albüm çalışmanız var mı?

İkiye On Kala: Evet, Eylül sonunda sanırım 3 şarkı daha yayınlayacağız. Sonrasında ; bu kış konserlerle ve yeni şarkılarla geçecek diye düşünüyoruz. Kış sonu bir albüm olabilir.

Tipsy Channel: Tipsy Channel okurlarına ve müzikseverlere söylemek istedikleriniz…

İkiye On Kala: Tipsy Channel okurlarına ve müzik severlere selam olsun efendim.

http://www.facebook.com/ikiyeonkala
http://www.twitter/ikiyeonkala
www.ikiyeonkala.com
Etkinlik sorumlusu: Murat Kınay


FACEBOOK YORUMLARI


Tipsy Channel üzerinden yorum yapmak için oturum açmanız gerekmektedir.