Bu içerik tarafından oluşturulmuştur.

güzellik kaygısı

Gorsel guzelllikten nefret etmeye basladigimi hatirladigim ilk tarih ilk okulda bir veli toplantisiydi . 

Kucuk oldugumuzdan bizleri de aliyorlardi sinifa . Ogrenciniz cok guzel cok tatli bir minik dedi hocam kulaklari cinlasin adi gulcin ,

4. Sinifta biraktigi icin bizleri cok kizmistim ama hasta dedi annelerimiz sadece bize kan kanseriymis sonra soylediler , umarim iyidir . Tum kizginliklarimi geri cekiyorum . Dusunebiliyor musunuz tum donemi tatli guzel sevimli seker bir kiz cocugu diye ozetledi . Kizdim , cok kizdim .

Ya benim emeklerim , ya resim dersindeki uc boyutlu evim hani bu bir ilkti gordugunuz 6 yasindaki cocugun cizdigi. Hizli okuma yarismalarinda bosa mi kastirdim . Allah uzun omurler versin babaannem i orgusunden etmisligim coktur ilk okuma setindeki kitaplarda bir ust seriye gecmek icin . Cubuklari fasulyeleri okuma fislerini saymiyorum dusun onlarla samimiyetimi . Ben istedim ki caliskan desin , basarili desin ama en cok yaratici desin . Neden buna takildim bilemiyorum , 6 yasindasin ve tek derdin bu .

Guzel olmak icin tatli olmak icin hic bir sey yapmadi cunku ama basarmak icin , o oyle mi ugrasti haketmek icin . Devaminda ne olmustu pek hatirlamiyorum . O gun baslayan bu nefretteki hakli tutarliligim hala etkisini arttirarak hatta devam etmekte . Beni ovun tabiisterim poh pohlanmayi herkes sever , takinti iste ne yaparsin . Cok zamanlarimi harcadigim bilgiler mesela , toplamak icin sarfettigim cabalari anlat. Aykiri olmayi , topluluktaki kapiya sikisan mor parmak gibi siyrilmayi anlat . De ki vay be , basari . Beyninden optugum diye sev . Aferin diye onayla . Benim gelmek istedigim yerlerin basamaklari beyin kivrimindan . Guzel diye basrolu kapan mankenlerden de hazetmem .

Hak etmek muhim olan , alin teri gerek bolca.


FACEBOOK YORUMLARI


Tipsy Channel kullanıcıları ne diyor?

Tipsy Channel üzerinden yorum yapmak için. oturum aç manız gereklidir.


 • ah be nurdan, en güzel ben severim düşüncesini soktun aklıma. ne güzel bi’ eylem benim için sevmek; yetemese de sevdiklerimize olan sevgimiz… ayıp. vallahi ayıp. hele okula ön sıralarda başlayıp en arka sıralarda bitilerenler için daha bi’ ayıp. vallahi ayıp. olmaz olsun böyle vurdun duymazlık veya duyarlılık. bilemiyorum… öğretmenlerin, sırf çocuklarını benimsemesi için her veliye aynı söylemi söylemisinin hangi psikolojinin altından çıktığının. velhasıl; sen bil. iyi olan olmanın taktir edilen olmak demeye denk gelmediğini bil. iyiliğin karşılığının iyilik olmadığını bil.

  o yüzden şöyle sesleniyorum sana; iyiliği cennete gitmek için değil de; içinden geldiği için yapsana.

  Uğur Çiftci 2 sene önce


  • Teşekkür ederim yorum yazmaya değer bulup ,zamanını harcadığın için.
   Son cümleni çok manidar buldum , lafı geçerse muhakkak kullanacağım bir yerlerde 🙂
   İçinden gelmiyorsa zaten yapmasın , bu da benim mottom olsun.

   Nurdan Yıldız 2 sene önce


Tipsy Channel üzerinden yorum yapmak için oturum açmanız gerekmektedir.